444 ile başlayan numaralar mı kullanmak mantıklı? Yoksa 0850 ile başlayan numaralar mı kullanmak mantıklı? İşte sorunun cevabı

0850’li Numaralar444’lü Numaralar
Verimor Telekom’da 0850’li numaralar ücretsiz olarak tahsis edilir.Türk Telekom’un rastgele/sıradan vereceği 444’lü bir numara ve mecburi olarak en az almanız gereken 5 hat için toplam 1829 TL tahsis bedeli ödenir. Örneğin; Sizin seçeceğiniz 444’lü bir numara ve toplam eş zamanlı 20 adet çağrı alabilmek adına almanız gereken 20 adet hat için ödeyeceğiniz toplam tutar ise 7316 TL’dir.
Verimor Telekom’un tahsis ettiği 0850’li numaralarda aylık sabit ücret uygulaması yoktur.444’lü numara altına tanımlı her numara için 17,33 TL (StandartHatt) sabit ücret talep edilmektedir. 5 hat için ödenecek aylık sabit ücret 86,65 TL dir.
0850’li numaralar üzerinden eş zamanlı sınırsız çağrı alabilirsiniz.444’lü numaralar üzerinden altında kayıtlı toplam hat sayısı kadar çağrı alınabilir.
Verimor Telekom’dan aldığınız 0850’li numaranıza gelen çağrılar için hiç bir şekilde ücret ödemezsiniz.Çağrı merkezinin bulunduğu iller dışından 444’lü numaraya gelen çağrılar için 0,105 TL/dk. (StandartHatt – Şehirdışı tarifesi) yönlendirme ücreti ödenir
Daha teknolojik ve esnek bir yapıdır. PlusPBX ip santral sistemiyle birlikte kullanılması durumunda genişleme sınırı yoktur.Analog bir yapıdır. Genişleme için yüksek kurulum maliyetleri gerektirir.
Arama maliyetlerinde Türk Telekom’a göre %60’lara varan tasarruf sağlayabilirsiniz.Arama maliyetleri yüksektir.
Santraliniz veya alt yapınızda sorun yaşamanız durumunda Verimor – Telesekreter veya Verimor – Yönlendirme hizmeti otomatik olarak devreye girer.Santraliniz veya alt yapınızda sorun yaşamanız durumunda çağrı alamazsınız.
IP üzerinden çalışan bir sistem olduğundan arıza çıkarmaz, bakım gerektirmez.Fiziksel hatlar olduğu için kontrol ve bakım altında olması gerekir.

Kaynaklar
Türk Telekom – 7 Rakamlı Özel Servis Numaraları
Türk Telekom – 7 Rakamlı ISDN