Skip links

STH Operatör Arama Ücretleri

Sabit Numara taşıma, Konumdan bağımsız (0850) ve coğrafi numara (0212, 0216, 0312, 0232 vb.) tahsisi artık kullanılmaya başlandı. Bugün itibari ile 310.000 adet sabit telefon numarası ise taşındı. Coğrafi veya Konumdan bağımsız numaralardan gerçekleşen tahsis sayısını bilemiyoruz. Bununla birlikte ev ve işyerlerindeki taşınmış sabit telefonları aradığınızda, numarası 0850 ile başlayan bir çağrı merkezini aradığınızda yine bir konumdan bağımsız veya coğrafi numarayı aradığınızda şebekenizden aşağıdaki şekilde ücretlendirilirsiniz.

0850’li Numaraları Arama Ücreti
OperatörÜcret (dk.)
Türk TelekomHer yöne veya STH Yönüne dakikalarından düşülür. Paketi yoksa vergiler dahil 0,1459 TL’dir.
TurkcellKullanılan paketin sabit yönlere veya heryöne olan dakikasından düşülür.
VodafoneKullanılan paketin sabit yönlere veya heryöne olan dakikasından düşülür.
AveaKullanılan paketin sabit yönlere veya heryöne olan dakikasından düşülür.

DETAYLAR

 • Bu ücretlendirme bilgileri ilgili firmaların internet siteleri ve çağrı merkezlerinden derlenmiştir.
 • Mevcut tarifeniz üzerinden nasıl ücretlendirildiğinizi yine de mevcut operatörünüzün çağrı merkezini arayarak teyit etmeniz gerekebilir.
 • Türk Telekom üzerinden STH operatörlerinin aranabilmesi için, hattın şehirler arası yöne açık olması gerekir. (şehir içi ve mobil yönüne açık olması yeterli değildir.)
 • Bu bilgiler hiç bir şekilde verimor telekom için bağlayıcı değildir.

Yorum Yapın

 1. Sayın İlgili,

  0850 olan bir hat sizden aldım varsayıyorum. Bu numaraya gelen çağrıları sabit veya mobil telefonuma yönlendirmek istiyorum. Gelen çağrılar için yapılan yönlendirmeler için ücret ödeyecekmiyim?

  Örnek: Türktelekom sabit hattı herhangi bir yere yönlendirme yaptığımız taktirde ücret ödemesi olmakta.

  Saygılarımla,
  Fatih AYHAN

  1. Merhaba Fatih Bey,

   Bizden tahsis edeceğiniz 0850 ‘li numaranızı mobil yada sabit numaranıza yönlendirmeniz durumunda tarafınıza yönlendirme ücreti yansıyacaktır.

 2. 0850 li hat aldıgımız zaman bize yapılan aramanın ücretlendirmesi sabit mi olacak yoksa biz bunu ayarlayabilcek miyiz ? (bunun üst ve alt limiti var mıdır ?)

  1. 0850 ‘li numaralarda ücretlendirme sabittir. Ücretlendirmeyi sizin belirlemeniz mümkün değildir. Sizin belirtmiş olduğunuz gibi ücretlendirme katma değerli hizmet numaralarıyla (0888 ‘li numara) yapılabilir.