Verimor Telekom üzerinden bilgisayarınıza kurduğunuz yazılım ile çağrı başlatmak ve Verimor Numaralandırma servisi ile çağrı almak için Eyebeam veya X-lite yazılımı kullanabilirsiniz. Yazılımı bilgisayarınıza kurduktan sonra aşağıdaki şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

  1. Programı kurduktan sonra üzerinde sağ tuşla tıklayıp “Options” a gelin.

  1. Sol alt köşede bulunan “Advanced” sekmesine tıklayın.

  1. “Audio Codecs” bölümünde bulunan” G729″ haricindeki bütün kodekleri sol ok butonuna basarak “Disable Codecs” kısmına atın ve etkisiz hale getirmek için Ok butonuna basın. “Enable codecs” kısmında sadece “G729” kalmalıdır.

  1. “Network” bölümüne tıklayın. “Call Inactivity” altında “In times of network disruption, automatically hang up calls after” kutucuğunu pasif hale getirin.

  1. Daha sonra Eyebeam üzerinde tekrar sağ tıklayıp “Sip Account Settings” bölümüne tıklayın.
  2. Açılan pencerede “Add” butonuna tıklayın.

  1. Açılacak olan pencerede kullanıcı bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. “Display Name”, “User Name” ve “Authorization user name” alanlarına Verimor kullanıcı adınızı veya PlusPBX kullanıcı adınızı, “Password” alanına ise ilgili şifrenizi giriniz. “Domain” olarak “sip.verimor.com.tr” veya PlusPBX ip adresini girdikten sonra önce “Tamam” ve sonrasında “Close” butonlarına tıklayarak geri dönün.

  1. Bu yaptığımız ayarlardan sonra Eyebeam ana ekranda “Ready” durumuna geçtiyse başarılı bir şekilde kurulumu tamamlamışız demektir.