Skip links

Verimor SMS – Kısa Numarayla Ret İmkanı

6563 Sayılı “Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi” konulu kanunun yönetmeliğine göre; her bir ticari iletinin içeriğinde ret imkanı sunulması zorunludur. Daha önce bu sorumluluğu müşterilerimizin kısmen yerine getirebilmesi için toplu SMS hizmetimize URL ile ret bildirim özelliği eklemiştik. Artık abonelerimize 4 haneli kısa numara üzerinden de ret imkanı sağlıyoruz.

Göndereceğiniz SMS ‘lerde kısa numara üzerinden ret imkanı sağlayabilirsiniz.
Gönderilen SMS metni içinde anahtar kelimenizi yazarak 4 haneli kısa numaraya SMS göndermelerini istersiniz. Anahtar kelimenizle gelen SMS’lerin otomatik olarak kara listeye alınmasını sağlayabilirsiniz.

Nasıl Ayarlanır?
  1. Satış ekibimizle iletişime geçerek anahtar kelimenizi tanımlatınız. Tanımlanan anahtar kelimenizi online işlem merkezinde SMS Hizmeti => Gelen SMS => Anahtar Kelimelerim sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

“Otomatik Cevap” ı tıklayarak tarafınıza iptal SMS’i gönderen numaraya gönderilmesini istediğiniz metni girebilirsiniz.

2. İptal talebinde bulunanları sistemin otomatik olarak kara listeye almasını sağlamak için SMS Hizmeti => SMS Ayarları sayfasından “Kısa Numaradan Ret Bildirimi” bölümünü açık hale getiriniz.

3. Anahtar kelimenizin sonuna bir boşluk bırakarak “hayır”, “hayir, “iptal”, “IPTAL”, “red”, “ret” kelimelerinden herhangi biri eklenerek gelen SMS ‘ler kara listenize eklenir. Sadece anahtar kelimenizle gelen SMS’ ler kara listenize eklenmez. (Örneğin: VERIMOR IPTALVERIMOR RET)

SMS Hizmeti => Kara Listem sayfasında kara listenizi görüntüleyebilirsiniz.

SMS Hizmeti => Kara Listem sayfasında kara listenizi görüntüleyebilirsiniz.

Nasıl Ücretlendirilir?

İptal talebi için gönderilen SMS’lerde müşterilerinize ücret yansımamaktadır. Her iptal talebi için tarafınızdan 6 SMS kredisi düşer.
Ayrıca her anahtar kelime için yıllık sabit ücret alınır.

Yorum Yapın