Skip links

İzinlerinizi İYS’ye Nasıl Aktarabilirsiniz?

Hizmet sağlayıcılar için 1 Aralık 2020 tarihine kadar mevcut izinlerin İleti Yönetim Sistemi (İYS) üzerine aktarılması gerekmektedir. Bu tarihe kadar aktarılmayan izinler geçersiz sayılacaktır.

İYS A.Ş.’nin belirlediği işleyişe göre izinli adres sayısı 250.000 adet altında olan firmalar resmi İYS iş ortakları ile verilerini yüklemek zorundadırlar.

İYS iş ortağı olarak geliştirdiğimiz İYS Modülümüz ile abonelerimiz izinlerini İYS üzerine toplu halde kolaylıkla aktarabilmektedir.

İYS’ye İzinlerinizi Aktarabilmeniz İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  1. İleti Yönetim Sistemi’ne (İYS) hizmet sağlayıcı kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir. İYS hizmet sağlayıcı kaydı için www.iys.org.tr adresinden İleti Yönetim Sistemi başvuru formunu kullanarak gerekli bilgi ve belgeleri iletmeniz gerekmektedir. Başvuru aşamasında girmiş olduğunuz bilgi ve belgeler kontrol edilip doğrulandıktan sonra hesabınız kullanıma açılır.
    Detaylı bilgi için Başvuru Nasıl Yapılır?
  2. Başvuru hesabınız İYS tarafından onaylandıktan sonra, yükleyeceğiniz iletişim adresi sayısınca paket kapsamında İYS’ye ödeme yapmalı ve iş ortağı olarak VERİMOR’u yetkilendirmelisiniz.
    https://iys.org.tr/hizmet-saglayici/paketler-ve-moduller adresinden izinli adres sayınıza uygun İYS İleti Paketinizi belirleyebilirsiniz. İzinli adres sayınız 75.000 adedin altında ise ilk yıl için İYS’ye ödeme yapmanıza gerek yoktur.
    İzinlerinizin İYS’ye toplu aktarılması, onay ve ret veren numaraların eş zamanlı güncellenmesi ile ilgili İYS tarafında VERİMOR’a yetki vermeniz gerekmektedir. Yetki vermek için aşağıdaki e-posta metnini isortagim@iys.org.tr adresine cc’ye (bilgi) sales@verimor.com.tr ekleyerek göndermeniz gerekmektedir.

Aşağıda ticari unvan bilgileri verilmiş ……………………..vergi kimlik numarasına sahip firmamız ………………………………………………………..6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun (“ETK”) kapsamında ticari elektronik ileti gönderi onayı almaktadır. İleti Yönetim Sistemi’nde izin yönetiminin yapılabilmesi için yetkilendirdiğimiz İYS İş Ortağı’na VERİMOR TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. İYS’ye veri aktarımı yapabilmesi, İYS’de bulunan firma verimizi okuyabilmesi ve değiştirebilmesi hususlarında yetkilendirilmesini rica ederim.
Adres sayısı belirtiniz: ………………..
Sözleşmenin interaktif olarak gönderileceği yetkili e-posta adresi: …………………….
Yetki veren kişinin ad-soyadı : ……………………..
Yetki veren kişinin telefon numarası : ………………………….
Yetki verilen İş Ortağının adı : VERİMOR TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.
Tarih: 

3. İYS paket alımınızı ve Verimor’u iş ortağı olarak belirlemenizden sonra; müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerek Verimor İYS Modülünüzü aktif hale getirebilirsiniz.

Verimor İYS Modülü Ücretlendirmesi

*Fiyatlara %18 KDV dahil değildir.

Verimor İYS Modülü ile aşağıdaki özelliklere sahip olacaksınız.

– İzni önceden alınmış datalarınızı Verimor İYS modülü ile toplu halde İYS sistemine aktarabilirsiniz.
(Yükleme için son gün 01.12.2020)

– Abone numaranıza (0850 532 XX XX) alacağınız SMS ile izin onayı ve ret bildirimi alabilirsiniz. Alınan izinler ve ret bildirimleri İYS’ye anlık olarak aktarılmaktadır.

– 4 haneli kısa numaraya (46XX) anahtar kelimeyle alacağınız SMS’ler ile izin onayı ve ret bildirimi alabilirsiniz. Alınan izinler ve ret bildirimleri İYS’ye anlık olarak aktarılmaktadır. 4 haneli kısa numaraya gönderilen SMS’ler için müşterinize ücret yansımamaktadır.

– Her müşterimize farklı özgülenmiş URL üzerinden (iys.tc/…) izin onayı ve ret bildirimleri alabilirsiniz. URL’den alınan izinler ve ret bildirimleri İYS’ye anlık olarak aktarılmaktadır.

– Kendi imkanlarınızla aldığınız izin onayı ve ret bildirimlerini Verimor İYS API aracalığıyla İYS’ye aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

– Verimor web arayüzünden veya API üzerinden gerçekleşen SMS gönderimlerinde İYS sorgulaması yapılarak SMS gönderilir. Gönderilecek numaralar İYS üzerinden kontrol edilerek sadece izinli olan numaralara SMS gönderimi gerçekleşir. İYS sorgulaması sadece ticari elektronik ileti niteliğindeki SMS’ler için gerçekleşmektedir.


Verimor İYS Modülü ile İzinlerinizin İYS’ye Aktırılması

SMS Hizmeti > İYS İzinleri sayfasından izinli datanızı tek tek veya toplu halde yükleyebilirsiniz.

Yeni İYS İzni Ekle” butonuna tıklayarak izinli datanızı İYS’ye aktarabilirsiniz. Alıcı listesine ve CSV dosyasına olmak üzere iki farklı yöntemle yükleme yapabilirsiniz.

1. Alıcı Listesine:

Alıcıları giriniz bölümüne izinli numaralarınızı/e-postalarınızı girerek yükleme yapabilirsiniz. Alıcı listesine sadece numara ya da e-posta girilebilir. Tek seferde numara ve e-posta girilememektedir. Eğer e-posta ve numaraların olduğu izinlerinizi tek seferde yüklemek isterseniz csv dosyasıyla yüklemelisiniz.

2. CSV Dosyası:

Örnek CSV dosyasını indirerek örnek formata uygun şekilde yükleme yapmalısınız.

İndirilen CSV dosyasını Excel ile açtığınızda sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Aşağıdaki formata uygun şekilde izinli datalarınızı oluşturabilirsiniz.

Formata uygun olarak oluşturulan izinli datanızı “CSV (Virgülle ayrılmış)” olarak kaydetmeniz gerekmektedir. Oluşturulan CSV dosyanızı yükleyerek izinlerinizi İYS’ye aktarabilirsiniz.

Yorum Yapın

İsim

Web Sitesi

Yorum