Skip links

İzinlerinizi İYS’ye Nasıl Aktarabilirsiniz?

150 bin adedin üstünde ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcıların 31 Aralık 2020 ve 150 bin adet ve altında ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcılar için 31 Mayıs 2021 tarihlerine kadar mevcut izinlerini İleti Yönetim Sistemi üzerine aktarmaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar aktarılmayan izinler geçersiz sayılacaktır.

İYS A.Ş.’nin belirlediği işleyişe göre izinli adres sayısı 250.000 adet altında olan firmalar resmi İYS iş ortakları ile verilerini yüklemek zorundadırlar.

İYS iş ortağı olarak geliştirdiğimiz İYS Modülümüz ile abonelerimiz izinlerini İYS üzerine toplu halde kolaylıkla aktarabilmektedir.

İYS’ye İzinlerinizi Aktarabilmeniz İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  1. İleti Yönetim Sistemi’ne (İYS) hizmet sağlayıcı kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir. İYS hizmet sağlayıcı kaydı için www.iys.org.tr adresinden İleti Yönetim Sistemi başvuru formunu kullanarak gerekli bilgi ve belgeleri iletmeniz gerekmektedir. Başvuru aşamasında girmiş olduğunuz bilgi ve belgeler kontrol edilip doğrulandıktan sonra hesabınız kullanıma açılır.
    Detaylı bilgi için Başvuru Nasıl Yapılır?


  2. Başvuru hesabınız İYS tarafından onaylandıktan sonra, İYS tarafında izinli veri sayınıza uygun paketi satın alıp, VERİMOR’u iş ortağı olarak yetkilendirmelisiniz.
    Detaylı bilgi için İYS Üzerinden Paket Satın Alma ve İş Ortağı Yetkilendirme Nasıl Yapılır?


  3. İYS paket alımınızı ve Verimor’u iş ortağı olarak belirlemenizden sonra; müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerek Verimor İYS Modülünüzü aktif hale getirebilirsiniz.

Verimor İYS Modülü Ücretlendirmesi

WordPress Data Table

*Fiyatlara %18 KDV dahildir.

Verimor İYS Modülü ile aşağıdaki özelliklere sahip olacaksınız.

– İzni önceden alınmış datalarınızı Verimor İYS modülü ile toplu halde İYS sistemine aktarabilirsiniz.
(150 bin adedin üstünde ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcıların 31 Aralık 2020 tarihine; 150 bin adet ve altında ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcıların ise, onaylı verilerini 31 Mayıs 2021 tarihine kadar yüklemeleri gerekmektedir.)

 

– Abone numaranıza (0850 532 XX XX) alacağınız SMS ile izin onayı ve ret bildirimi alabilirsiniz. Alınan izinler ve ret bildirimleri İYS’ye anlık olarak aktarılmaktadır.

– 4 haneli kısa numaraya (46XX) anahtar kelimeyle alacağınız SMS’ler ile izin onayı ve ret bildirimi alabilirsiniz. Alınan izinler ve ret bildirimleri İYS’ye anlık olarak aktarılmaktadır. 4 haneli kısa numaraya gönderilen SMS’ler için müşterinize ücret yansımamaktadır.

– Her müşterimize farklı özgülenmiş URL üzerinden (iys.tc/…) izin onayı ve ret bildirimleri alabilirsiniz. URL’den alınan izinler ve ret bildirimleri İYS’ye anlık olarak aktarılmaktadır.

– Kendi imkanlarınızla aldığınız izin onayı ve ret bildirimlerini Verimor İYS API aracalığıyla İYS’ye aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

– Verimor web arayüzünden veya API üzerinden gerçekleşen SMS gönderimlerinde İYS sorgulaması yapılarak SMS gönderilir. Gönderilecek numaralar İYS üzerinden kontrol edilerek sadece izinli olan numaralara SMS gönderimi gerçekleşir. İYS sorgulaması sadece ticari elektronik ileti niteliğindeki SMS’ler için gerçekleşmektedir.


Verimor İYS Modülü ile İzinlerinizin İYS’ye Aktırılması

SMS Hizmeti > İYS İzinleri sayfasından izinli datanızı tek tek veya toplu halde yükleyebilirsiniz.

Yeni İYS İzni Ekle” butonuna tıklayarak izinli datanızı İYS’ye aktarabilirsiniz. Alıcı listesine ve CSV dosyasına olmak üzere iki farklı yöntemle yükleme yapabilirsiniz.

1. Alıcı Listesine:

Alıcıları giriniz bölümüne izinli numaralarınızı/e-postalarınızı girerek yükleme yapabilirsiniz. Alıcı listesine sadece numara ya da e-posta girilebilir. Tek seferde numara ve e-posta girilememektedir. Eğer e-posta ve numaraların olduğu izinlerinizi tek seferde yüklemek isterseniz csv dosyasıyla yüklemelisiniz.

2. CSV Dosyası:

Örnek CSV dosyasını indirerek örnek formata uygun şekilde yükleme yapmalısınız.

İndirilen CSV dosyasını Excel ile açtığınızda sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Aşağıdaki formata uygun şekilde izinli datalarınızı oluşturabilirsiniz.

Formata uygun olarak oluşturulan izinli datanızı “CSV (Virgülle ayrılmış)” olarak kaydetmeniz gerekmektedir. Oluşturulan CSV dosyanızı yükleyerek izinlerinizi İYS’ye aktarabilirsiniz.

Yorum Yapın