Verimor SMS – Gönderilen SMS ‘lerde Ret İmkanı Sunma

6563 Sayılı “Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi” konulu kanunun yönetmeliğine göre; her bir ticari iletinin içeriğinde ret bildirimi yer almak zorundadır. Bizde bu sorumluluğu müşterilerimizin ücretsiz yerine getirebilmesi için toplu SMS hizmetimize ret bildirim özelliği ekledik.

 

Ret Bildirim – Ret İmkanı Nedir?

Gönderilecek SMS içeriğinin sonuna her bir müşterimize ayrı özgülenmiş URL adresi ekliyoruz. Bu URL ‘yi tıklayan alıcılar açılan web sayfasında telefon numarasını girerek kendilerini kara listeye ekleyebiliyor. Kara listeye eklenen engelli numaralar, sonraki SMS gönderimlerinde yer alsa bile sistem tarafından engelleniyor.

Ret Bildirim Özelliği Nasıl Kullanılır?

SMS projesi oluşturulurken ekran görüntüsü aşağıda yer alan “Ticari ileti – Ret bildirimi ekle ” alanının işaretlenmesi gerekmektedir.


Resmi tıklayarak büyütebilirsiniz

“Ticari ileti – Ret bildirimi ekle ” alanının işaretlenmesi durumunda mesaj metninizin sonuna otomatik olarak hesabınıza özgülenmiş ret URL ‘si eklenir.


Resmi tıklayarak büyütebilirsiniz.

SMS almak istemeyen alıcı telefonunda SMS ile gelen URL ‘yi tıklar.


Resmi tıklayarak büyütebilirsiniz.

Alıcı, URL ‘yi tıkladıktan sonra açılan sayfa müşteri hesabına özeldir. Alıcı açılan sayfada telefon numarasını yazarak, numarasını sizden gelen SMS ‘ler için engelleyebilir.


Resmi tıklayarak büyütebilirsiniz.

Ret bildirimi yapan numaraları SMS panelindeki “Kara Liste” bölümünden görüntüleyebilirsiniz.