Skip links

Bulut Santral Nedir?

Bulut Santral Nedir?

Bulut Santral diğer bir ifadeyle sanal santral, internet üzerinden hizmet veren ve fiziksel bir telefon santrali gereksinimini ortadan kaldıran yeni nesil bir telefon santrali çözümüdür. İşletmelerin, internet bağlantısı olduğu her yerden santral özelliklerini kullanmalarına olanak tanır. Bulut tabanlı bu sistem, geleneksel santral çözümlerine kıyasla daha esnek, maliyetsiz ve kullanıcı dostu bir yapı sunar.

Bulut Santralin Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ’ler): Bulut Santral, düşük maliyet ve yüksek esneklik sunduğu için küçük ve orta ölçekli işletmeler için idealdir.
  • Büyük Kuruluşlar: Çoklu lokasyonlarda faaliyet gösteren büyük kuruluşlar, merkezi bir santral sistemi ile tüm şubelerini kolayca yönetebilir.
  • Uzaktan Çalışan Ekipler: İnternet bağlantısı olan her yerden erişim imkanı sayesinde uzaktan çalışan ekiplerin iletişimini sorunsuz bir şekilde sürdürebilir.

Bulut Santralin Avantajları Nelerdir?

1. Kurulum ve Bakım Kolaylığı
  • Fiziksel Donanım Gerektirmez: Bulut tabanlı olduğu için fiziksel bir santrale ihtiyaç duymaz.
  • Hızlı ve Kolay Kurulum: İnternet üzerinden hızla kurulabilir ve yönetilebilir.
  • Otomatik Güncellemeler: Sistem güncellemeleri otomatik olarak yapılır, böylece en son özelliklere ve güvenlik güncellemelerine her zaman sahip olursunuz.
2. Esneklik 

Bulut santral esnek bir şekilde özelleştirilebilir. Kullanıcı sayısı, dış hat kapasitesi veya özellikleri hızlı ve kolayca değiştirebilirsiniz.

3. Maliyet Tasarrufu
  • Düşük Başlangıç Maliyeti: Fiziksel donanım yatırımı gerektirmediği için başlangıç maliyetleri düşüktür.
  • Düşük İşletme Maliyeti: Bakım ve güncelleme maliyetleri düşüktür. Ayrıca, arama maliyetleri daha ekonomiktir.
4. Kesintisizlik

Veri merkezi ortamında barındırıldığından dolayı internet ve elektrik kesintisine uğramaz. Şirketinizde yaşanacak kesintilerde dahi iletişiminiz devam eder.

5. Mobilite

Bulut santralinizi internet ağının olduğu her yerde kullanabilirsiniz. Taşınma gibi durumlarda sadece ip telefonlarınızı taşımanız yeterli olmaktadır. Ayrıca akıllı telefonlarınıza yüklenecek uygulama üzerinden çağrı alabileceğiniz için mobil haldeyken dahi şirket çağrılarınızı karşılayabilir, arama yapabilirsiniz.

6. Kullanım ve Yönetim Kolaylığı

Kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde webden ve cepten santralinize erişebilirsiniz. Santral ayarlamaları ve raporlara kolayca erişebilirsiniz.

7. Gelişmiş Özellikler

Bulutsantralim’in yetmişin üzerinde özelliği bulunmaktadır. Tüm özelliklerimizi incelemek için lütfen tıklayınız.