Skip links

Kurumsal VoIP Hizmeti

Kurumsal Voip

İletişimin çok önem kazandığı piyasa şartlarında kaliteli, kesintisiz, güvenilir ve ekonomik ses hizmeti firmalara çok büyük artılar kazandırmaktadır. Verimor Telekom’un ses hizmetleriyle en basit yapılardan en kompleks yapılara kadar, firmanız için en uygun ses çözümünü alarak şehiriçi, şehirlerarası, gsm ve milletlerarası görüşmelerini çok ekonomik tarifelerle, yüksek ses kalitesinde gerçekleştirebilir, telefon giderlerinizde büyük oranda maliyet avantajı sağlayabilirsiniz.

VoIP (Voice Over Internet Protocol) Nedir?

Voip, Voice Over Internet Protocol’ün kısaltmasıdır. İsminden de anlaşılacağı gibi internet üzerinden telefon görüşmesi olarak tanımlanabilir. Voip teknolojisinde iki farklı nokta arasındaki görüşme internet üzerinden gerçekleştirildiği için daha uygun maliyetlerle görüşme yapmayı sağlar. Düşük internet band genişliği kullanıldığı için telefon görüşmeleri interneti yoğun olarak kullanmaz.

VoIP Kullanmanın Avantajları

Voip, telekom maliyetlerini azaltır. Verimor Telekom’un tarifelerini kullanarak %60 ile %90 arası tasarruf sağlamak mümkündür. Sabit telefon numaralarınızı taşımanız durumunda internet üzerinden hizmet vermeye başlar. Verimor Telekom’a taşınan numaralarınız için sabit ücret ödemezsiniz.

Ip Santral Sistemi (IP PBX) ile kullanarak şirketinizin iletişiminde esnek çözümler sunar. Bir şirket merkezinde bulunan IP PBX ile birden çok şubesi yararlanabilir. Tüm şubeler aralarında ücretsiz görüşebilir. Dünyanın neresinde olursanız olun santralinize dahili olarak bağlanabilir. Mevcut voip hesabınızdan aramalarınızı gerçekleştirebilir ve çağrı alabilirsiniz.

Gelen/giden çağrılarda kanal sınırı yoktur. Eş zamanlı (simultane) çağrı sayısını belirleyen unsur internet band genişliğidir. ADSL teknolojisini kullanarak simultane 10 kanal telefon görüşmesi yapılabilir. Kullanılan internet teknolojisine göre bu sayı artmaktadır.

Voice Over IP tabanlı numaraları tahsis etmek veya mevcut sabit telefon numaranızı taşımak hızlı ve ücretsizdir. Verimor ‘dan tahsis edilen 0212, 0216, 0312 gibi coğrafi numaralar ve 0850’li (Konumdan Bağımsız) numaralar gibi Verimor’a taşınan sabit numaralar Voice Over IP alt yapısı kullanır.

Windows, Iphone ve Android telefonunuza yüklenen uygulamalar ile sabit numaranızdan çağrı alabilir ve arama yapabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Ip Santralle / Bulut Santralle Kullanım

VoIP teknolojisini şirketlerde kullanmak için en gelişmiş yöntem ip santral veya bulut santral sistemleridir. Ip santrale veya bulut santrale tanımlanan şirket numaranız için, santralin özelliğine bağlı olarak istenilen senaryo uygulanabilir.

VoIP Gateway ile Kullanım

Genellikle analog santral kullanan ve ip santral yatırımı yapmak istemeyen şirketlerde voip aramalarını analog santral üzerinden gerçekleştirmek için tercih edilir.

Ip Telefonla Kullanım

Karşılama senaryoları veya santral ihtiyacı olmayan şirketler için sadece ip telefon üzerine tanımlanan voip hattını kullanmak mümkündür.

Akıllı Telefonla Kullanım

Akıllı telefona yüklenecek olan SIP tabanlı uygulamalarla kullanmak mümkündür. IOS ve Android işletim sisteminde test edip kullanılmasını önerdiğimiz birkaç uygulama bulunmaktadır. Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.

FATURA HESAPLAMA ARACI
FATURA HESAPLAMA ARACI
Fatura hesaplama aracını kullanarak bizden hizmet aldığınızda ödeyeceğiniz faturayı hesaplayabilirsiniz.
FATURA HESAPLAMA ARACI

Ücretlendirme

Tarife ve paketlerimizi detaylı olarak incelemek için lütfen tıklayınız.

Online Abonelik Başvurusu

Kurumsal VOIP hizmetimizden yararlanmak için sadece bir kaç dakikada abonemiz olabilirsiniz.

Online Abonelik Başvurusu