STH Operatör arama ücretleri

21 Kasım 2011 Makaleler 4 yorum

Sabit Numara taşıma, Konumdan bağımsız (0850) ve coğrafi numara (0212, 0216, 0312, 0232 vb.) tahsisi artık kullanılmaya başlandı. Bugün itibari ile 310.000 adet sabit telefon numarası ise taşındı. Coğrafi veya Konumdan bağımsız numaralardan gerçekleşen tahsis sayısını bilemiyoruz.

Bununla birlikte ev ve işyerlerindeki taşınmış sabit telefonları aradığınızda, numarası 0850 ile başlayan bir çağrı merkezini aradığınızda yine bir konumdan bağımsız veya coğrafi numarayı aradığınızda şebekenizden aşağıdaki şekilde ücretlendirilirsiniz.

0850 numara arama ücreti, ücretlendirmesi

Operatör Ücret (dk.)
Türk Telekom Vergiler dahil 0,1459 TL’dir.
Turkcell Kullanılan paketin sabit yönlere veya heryöne olan dakikasından düşülür.
Vodafone Kullanılan paketin sabit yönlere veya heryöne olan dakikasından düşülür.
Avea Kullanılan paketin sabit yönlere veya heryöne olan dakikasından düşülür.
Bu ücretlendirme bilgileri ilgili firmaların internet siteleri ve çağrı merkezlerinden derlenmiştir. Mevcut tarifeniz üzerinden nasıl ücretlendirildiğinizi yine de mevcut operatörünüzün çağrı merkezini arayarak teyit etmeniz gerekebilir. Türk Telekom üzerinden STH operatörlerinin aranabilmesi için, hattın şehirler arası yöne açık olması gerekir. (şehir içi ve mobil yönüne açık olması yeterli değildir.) Bu bilgiler hiç bir şekilde verimor telekom için bağlayıcı değildir.

4 cevap, “STH Operatör arama ücretleri”

 1. Fatih AYHAN diyor ki:

  Sayın İlgili,

  0850 olan bir hat sizden aldım varsayıyorum. Bu numaraya gelen çağrıları sabit veya mobil telefonuma yönlendirmek istiyorum. Gelen çağrılar için yapılan yönlendirmeler için ücret ödeyecekmiyim?

  Örnek: Türktelekom sabit hattı herhangi bir yere yönlendirme yaptığımız taktirde ücret ödemesi olmakta.

  Saygılarımla,
  Fatih AYHAN

  • Kemal ÇOPRA diyor ki:

   Merhaba Fatih Bey,

   Bizden tahsis edeceğiniz 0850 ‘li numaranızı mobil yada sabit numaranıza yönlendirmeniz durumunda tarafınıza yönlendirme ücreti yansıyacaktır.

 2. Mustafa diyor ki:

  0850 li hat aldıgımız zaman bize yapılan aramanın ücretlendirmesi sabit mi olacak yoksa biz bunu ayarlayabilcek miyiz ? (bunun üst ve alt limiti var mıdır ?)

  • Kemal ÇOPRA diyor ki:

   0850 ‘li numaralarda ücretlendirme sabittir. Ücretlendirmeyi sizin belirlemeniz mümkün değildir. Sizin belirtmiş olduğunuz gibi ücretlendirme katma değerli hizmet numaralarıyla (0888 ‘li numara) yapılabilir.

yorum yaz

 

Üzgünüz, Bu websitesini görüntüleyemezsiniz.

Because you are using an outdated version of MS Internet Explorer. For a better experience using websites, please upgrade to a modern web browser.

Mozilla Firefox Microsoft Internet Explorer Apple Safari Google Chrome